KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 3375542
*
nr 337 5542
Pastell
Tillskriven Eric Hallström, porträtt, 25x20, (sk)
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 19:06:51
1
450 kr
21/11 21:37:32
2
400 kr
21/11 21:38:16
2
500 kr
22/11 07:09:53
1
650 kr
22/11 11:58:08
2
600 kr
22/11 11:59:23
2
650 kr
22/11 12:00:23
2
ledande budet*
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell porträtt porträttmåleri vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:24
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17
*
Pastell
nr 337 5542
Pastell
Tillskriven Eric Hallström, porträtt, 25x20, (sk)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 19:06:51 | 1 | 450 kr |
21/11 21:37:32 | 2 | 400 kr |
21/11 21:38:16 | 2 | 500 kr |
22/11 07:09:53 | 1 | 650 kr |
22/11 11:58:08 | 2 | 600 kr |
22/11 11:59:23 | 2 | 650 kr |
22/11 12:00:23 | 2 | ledande budet* |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell porträtt porträttmåleri vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:24 -
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:17